bitcoin koersdaling

September: De valkuil én de kans voor Bitcoin

Analyses06 sep , 9:39
September heeft historisch gezien een beruchte reputatie op de Bitcoin-chart. Als we alle eerdere prijsacties analyseren, zien we een opvallend consistent patroon.
Vrijwel elk jaar begint de maand zwak, met initiële correcties of plotselinge verkoopsdruk in de eerste weken. Daarna herstelt de prijs vaak richting week twee of drie, of blijft gedurende de rest van de maand zijwaarts bewegen.
Er is in feite slechts één september geweest waarin Bitcoin (BTC) écht overtuigend hoger sloot, en dat was in 2024. Alle andere lieten rode candles of marginale prijsactie zien.
Deze gegevens maken september niet per se onhandelbaar, maar wel een maand waar voorzichtigheid én geduld vereist zijn.
Wanneer we vervolgens naar de chart kijken waarin alle septembers met verticale lijnen zijn gemarkeerd, wordt het patroon nog duidelijker. De beginfase van de maand is vrijwel altijd het lastigst. Daarna stabiliseert het vaak of zien we een geleidelijke terugkeer van koopdruk.

Q4 als keerpunt

Wat nog interessanter is, zijn de daaropvolgende kwartalen. In de afbeelding zijn ook alle Q4-periodes (oktober tot en met december) gemarkeerd met boksen.
Opvallend is dat van de 12 keer dat een Q4 volgde op september, er slechts 3 rode kwartalen tussen zaten. De overige 9 sloten positief af — vaak zelfs met krachtige rallies.
En als we inzoomen op de momenten waarop Q4 rood was, dan zien we telkens een markt die zich al in een langdurige accumulatiefase of zelfs in een downtrend bevond.
In de huidige situatie is dat niet het geval: Bitcoin zit nog steeds in een bredere uptrend.

Wat kunnen we verwachten?

Met dit alles in het achterhoofd is september geen maand om per se grote bewegingen te forceren. De geschiedenis wijst uit dat volatiliteit in het begin van de maand normaal is, maar dat de grootste kansen zich vaak pas in de tweede helft aandienen.
Tegelijkertijd laat de data zien dat een zwakke september in veel gevallen juist de bodem legt voor een sterke Q4-rally.
In combinatie met de bredere technische confluence (zoals de recente two-candle rejection en de bearish cross op de MACD) is het daarom verstandig om waakzaam te blijven — maar niet angstig.
De markt werkt in cycli, en september is vaak het moment waarop geduldige handelaren worden beloond.
Ga verder met lezen
loading
Dit vind je misschien ook leuk
Laat mensen jouw mening weten

Loading