Aandelenmarkt-correctie ligt op de loer, aldus voormalig JPMorgan-strateeg

De voormalig hoofdstrateeg voor de financiële markten bij JPMorgan, Marko Kolanovic, heeft in zijn eerste interview sinds zijn vertrek bij de biljoenenbank zijn visie gedeeld op de Amerikaanse aandelenmarkt.

Kolanovic gaf in gesprek met CNBC aan dat er mogelijk een correctie aankomt op de Amerikaanse aandelenmarkt, nu aandelen zoals die van elektrische autofabrikant Tesla en softwarebedrijf Palantir Technologies aan momentum lijken te verliezen.

Bovendien waarschuwde de analist dat de aandelenkoersen zich dicht bij recordhoogtes bevinden, terwijl de Verenigde Staten nog steeds kampen met dezelfde problemen die eerder dit jaar tot een beurscorrectie hebben geleid.

“Het verlies aan momentum zou een aanleiding kunnen zijn voor een lichte correctie, want we zitten dicht bij de hoogste niveaus ooit, maar de problemen zijn er nog steeds. We hebben een handelsoorlog, tekenen van economische vertraging, en de waarderingen zijn weer extreem hoog. Dus ik verwacht eigenlijk een kleine terugval hier.”

De voormalig hoofdstrateeg bij JPMorgan denkt dat een dergelijke terugval uiteindelijk kansen kan bieden voor geduldige beleggers, zolang de kans op een economische krimp in de VS niet significant toeneemt. Hij gaf hierover aan:

“Er zijn ook goedkope segmenten in de Amerikaanse markt. Misschien is het dan verstandig te wachten op een typische correctie van 5% tot 10%.

En als de kans op een recessie dan nog niet fors stijgt, dan is dat een koopmoment. Maar ik zou ook open blijven staan voor de mogelijkheid dat de kans op een recessie juist toeneemt — en dat zelfs die 5% daling op dat moment géén koopkans is.”